Kommende begivenheder Featured okt. 29. 29. oktober 2026 10.30 AM – 2.30 PM10.30 – 14.3010.30 – 14.30 Mal på (unik) keramik /Keramik bemalen 29. oktober 2026 10.30 AM – 2.30 PM10.30 – 14.3010.30 – 14.30 Keramikkopper fremstillet i Leymus værksted. Mal på keramik. Læs mere → 29. oktober 2026 10.30 AM – 2.30 PM10.30 – 14.3010.30 – 14.30 okt. 31. 31. oktober 2026 10.30 AM – 2.30 PM10.30 – 14.3010.30 – 14.30 Prøv at dreje / Drehen Schnupperkurs / Wheleturning 31. oktober 2026 10.30 AM – 2.30 PM10.30 – 14.3010.30 – 14.30 Læs mere → 31. oktober 2026 10.30 AM – 2.30 PM10.30 – 14.3010.30 – 14.30 nov. 1. 1. november 2026 10.00 AM – 1.00 PM10.00 – 13.0010.00 – 13.00 Keramikhygge m.m. for alle 1. november 2026 10.00 AM – 1.00 PM10.00 – 13.0010.00 – 13.00 Læs mere → 1. november 2026 10.00 AM – 1.00 PM10.00 – 13.0010.00 – 13.00 nov. 1. 1. november 2026 11.00 AM – 2.30 PM11.00 – 14.3011.00 – 14.30 Mal på (unik) keramik /Keramik bemalen 1. november 2026 11.00 AM – 2.30 PM11.00 – 14.3011.00 – 14.30 Keramikkopper fremstillet i Leymus værksted. Mal på keramik. Læs mere → 1. november 2026 11.00 AM – 2.30 PM11.00 – 14.3011.00 – 14.30 nov. 2. 2. november 2026 10.30 AM – 2.30 PM10.30 – 14.3010.30 – 14.30 Prøv at dreje / Drehen Schnupperkurs / Wheleturning 2. november 2026 10.30 AM – 2.30 PM10.30 – 14.3010.30 – 14.30 Læs mere → 2. november 2026 10.30 AM – 2.30 PM10.30 – 14.3010.30 – 14.30 nov. 2. 2. november 2026 10.30 AM – 12.00 PM10.30 – 12.0010.30 – 12.00 Mal på (unik) keramik /Keramik bemalen 2. november 2026 10.30 AM – 12.00 PM10.30 – 12.0010.30 – 12.00 Keramikkopper fremstillet i Leymus værksted. Mal på keramik. Læs mere → 2. november 2026 10.30 AM – 12.00 PM10.30 – 12.0010.30 – 12.00 nov. 3. 3. november 2026 10.30 AM – 2.30 PM10.30 – 14.3010.30 – 14.30 Mal på (unik) keramik /Keramik bemalen 3. november 2026 10.30 AM – 2.30 PM10.30 – 14.3010.30 – 14.30 Keramikkopper fremstillet i Leymus værksted. Mal på keramik. Læs mere → 3. november 2026 10.30 AM – 2.30 PM10.30 – 14.3010.30 – 14.30 nov. 4. 4. november 2026 10.00 AM – 1.00 PM10.00 – 13.0010.00 – 13.00 Keramikhygge m.m. for alle 4. november 2026 10.00 AM – 1.00 PM10.00 – 13.0010.00 – 13.00 Læs mere → 4. november 2026 10.00 AM – 1.00 PM10.00 – 13.0010.00 – 13.00 nov. 4. 4. november 2026 2.00 PM – 5.00 PM14.00 – 17.0014.00 – 17.00 Keramikkrus / Keramikbecher 4. november 2026 2.00 PM – 5.00 PM14.00 – 17.0014.00 – 17.00 Læs mere → 4. november 2026 2.00 PM – 5.00 PM14.00 – 17.0014.00 – 17.00 nov. 5. 5. november 2026 9.00 AM – 4.00 PM09.00 – 16.0009.00 – 16.00 Skulpturkursus 5. november 2026 9.00 AM – 4.00 PM09.00 – 16.0009.00 – 16.00 Læs mere → 5. november 2026 9.00 AM – 4.00 PM09.00 – 16.0009.00 – 16.00 nov. 5. 5. november 2026 10.30 AM – 2.30 PM10.30 – 14.3010.30 – 14.30 Mal på (unik) keramik /Keramik bemalen 5. november 2026 10.30 AM – 2.30 PM10.30 – 14.3010.30 – 14.30 Keramikkopper fremstillet i Leymus værksted. Mal på keramik. Læs mere → 5. november 2026 10.30 AM – 2.30 PM10.30 – 14.3010.30 – 14.30 nov. 9. 9. november 2026 10.30 AM – 2.30 PM10.30 – 14.3010.30 – 14.30 Prøv at dreje / Drehen Schnupperkurs / Wheleturning 9. november 2026 10.30 AM – 2.30 PM10.30 – 14.3010.30 – 14.30 Læs mere → 9. november 2026 10.30 AM – 2.30 PM10.30 – 14.3010.30 – 14.30 nov. 9. 9. november 2026 10.30 AM – 2.30 PM10.30 – 14.3010.30 – 14.30 Mal på (unik) keramik /Keramik bemalen 9. november 2026 10.30 AM – 2.30 PM10.30 – 14.3010.30 – 14.30 Keramikkopper fremstillet i Leymus værksted. Mal på keramik. Læs mere → 9. november 2026 10.30 AM – 2.30 PM10.30 – 14.3010.30 – 14.30 nov. 10. 10. november 2026 10.30 AM – 2.30 PM10.30 – 14.3010.30 – 14.30 Mal på (unik) keramik /Keramik bemalen 10. november 2026 10.30 AM – 2.30 PM10.30 – 14.3010.30 – 14.30 Keramikkopper fremstillet i Leymus værksted. Mal på keramik. Læs mere → 10. november 2026 10.30 AM – 2.30 PM10.30 – 14.3010.30 – 14.30 nov. 11. 11. november 2026 10.00 AM – 1.00 PM10.00 – 13.0010.00 – 13.00 Keramikhygge m.m. for alle 11. november 2026 10.00 AM – 1.00 PM10.00 – 13.0010.00 – 13.00 Læs mere → 11. november 2026 10.00 AM – 1.00 PM10.00 – 13.0010.00 – 13.00 nov. 12. 12. november 2026 10.30 AM – 2.30 PM10.30 – 14.3010.30 – 14.30 Mal på (unik) keramik /Keramik bemalen 12. november 2026 10.30 AM – 2.30 PM10.30 – 14.3010.30 – 14.30 Keramikkopper fremstillet i Leymus værksted. Mal på keramik. Læs mere → 12. november 2026 10.30 AM – 2.30 PM10.30 – 14.3010.30 – 14.30 nov. 14. 14. november 2026 – 15. november 2026 9.30 AM09.3009.30 Drejekursus - keramik 14. november 2026 – 15. november 2026 9.30 AM09.3009.30 Læs mere → 14. november 2026 – 15. november 2026 9.30 AM09.3009.30 nov. 16. 16. november 2026 10.30 AM – 2.30 PM10.30 – 14.3010.30 – 14.30 Mal på (unik) keramik /Keramik bemalen 16. november 2026 10.30 AM – 2.30 PM10.30 – 14.3010.30 – 14.30 Keramikkopper fremstillet i Leymus værksted. Mal på keramik. Læs mere → 16. november 2026 10.30 AM – 2.30 PM10.30 – 14.3010.30 – 14.30 nov. 16. 16. november 2026 11.00 AM – 2.00 PM11.00 – 14.0011.00 – 14.00 Keramikkrus / Keramikbecher 16. november 2026 11.00 AM – 2.00 PM11.00 – 14.0011.00 – 14.00 Læs mere → 16. november 2026 11.00 AM – 2.00 PM11.00 – 14.0011.00 – 14.00 nov. 17. 17. november 2026 10.30 AM – 2.30 PM10.30 – 14.3010.30 – 14.30 Mal på (unik) keramik /Keramik bemalen 17. november 2026 10.30 AM – 2.30 PM10.30 – 14.3010.30 – 14.30 Keramikkopper fremstillet i Leymus værksted. Mal på keramik. Læs mere → 17. november 2026 10.30 AM – 2.30 PM10.30 – 14.3010.30 – 14.30 nov. 18. 18. november 2026 10.00 AM – 1.30 PM10.00 – 13.3010.00 – 13.30 Keramikhygge m.m. for alle 18. november 2026 10.00 AM – 1.30 PM10.00 – 13.3010.00 – 13.30 Læs mere → 18. november 2026 10.00 AM – 1.30 PM10.00 – 13.3010.00 – 13.30 nov. 22. 22. november 2026 10.00 AM – 1.30 PM10.00 – 13.3010.00 – 13.30 Keramikhygge m.m. for alle 22. november 2026 10.00 AM – 1.30 PM10.00 – 13.3010.00 – 13.30 Læs mere → 22. november 2026 10.00 AM – 1.30 PM10.00 – 13.3010.00 – 13.30 nov. 23. 23. november 2026 10.30 AM – 2.30 PM10.30 – 14.3010.30 – 14.30 Mal på (unik) keramik /Keramik bemalen 23. november 2026 10.30 AM – 2.30 PM10.30 – 14.3010.30 – 14.30 Keramikkopper fremstillet i Leymus værksted. Mal på keramik. Læs mere → 23. november 2026 10.30 AM – 2.30 PM10.30 – 14.3010.30 – 14.30 nov. 24. 24. november 2026 10.30 AM – 2.30 PM10.30 – 14.3010.30 – 14.30 Mal på (unik) keramik /Keramik bemalen 24. november 2026 10.30 AM – 2.30 PM10.30 – 14.3010.30 – 14.30 Keramikkopper fremstillet i Leymus værksted. Mal på keramik. Læs mere → 24. november 2026 10.30 AM – 2.30 PM10.30 – 14.3010.30 – 14.30 nov. 25. 25. november 2026 10.00 AM – 1.30 PM10.00 – 13.3010.00 – 13.30 Keramikhygge m.m. for alle 25. november 2026 10.00 AM – 1.30 PM10.00 – 13.3010.00 – 13.30 Læs mere → 25. november 2026 10.00 AM – 1.30 PM10.00 – 13.3010.00 – 13.30 nov. 25. 25. november 2026 11.00 AM – 2.00 PM11.00 – 14.0011.00 – 14.00 Keramikkrus / Keramikbecher 25. november 2026 11.00 AM – 2.00 PM11.00 – 14.0011.00 – 14.00 Læs mere → 25. november 2026 11.00 AM – 2.00 PM11.00 – 14.0011.00 – 14.00 nov. 26. 26. november 2026 10.30 AM – 2.30 PM10.30 – 14.3010.30 – 14.30 Mal på (unik) keramik /Keramik bemalen 26. november 2026 10.30 AM – 2.30 PM10.30 – 14.3010.30 – 14.30 Keramikkopper fremstillet i Leymus værksted. Mal på keramik. Læs mere → 26. november 2026 10.30 AM – 2.30 PM10.30 – 14.3010.30 – 14.30 nov. 28. 28. november 2026 – 29. november 2026 9.30 AM09.3009.30 Drejekursus - keramik 28. november 2026 – 29. november 2026 9.30 AM09.3009.30 Læs mere → 28. november 2026 – 29. november 2026 9.30 AM09.3009.30 nov. 30. 30. november 2026 10.30 AM – 2.30 PM10.30 – 14.3010.30 – 14.30 Prøv at dreje / Drehen Schnupperkurs / Wheleturning 30. november 2026 10.30 AM – 2.30 PM10.30 – 14.3010.30 – 14.30 Læs mere → 30. november 2026 10.30 AM – 2.30 PM10.30 – 14.3010.30 – 14.30 nov. 30. 30. november 2026 10.30 AM – 2.30 PM10.30 – 14.3010.30 – 14.30 Mal på (unik) keramik /Keramik bemalen 30. november 2026 10.30 AM – 2.30 PM10.30 – 14.3010.30 – 14.30 Keramikkopper fremstillet i Leymus værksted. Mal på keramik. Læs mere → 30. november 2026 10.30 AM – 2.30 PM10.30 – 14.3010.30 – 14.30 dec. 1. 1. december 2026 10.30 AM – 2.30 PM10.30 – 14.3010.30 – 14.30 Mal på (unik) keramik /Keramik bemalen 1. december 2026 10.30 AM – 2.30 PM10.30 – 14.3010.30 – 14.30 Keramikkopper fremstillet i Leymus værksted. Mal på keramik. Læs mere → 1. december 2026 10.30 AM – 2.30 PM10.30 – 14.3010.30 – 14.30 dec. 2. 2. december 2026 10.00 AM – 1.30 PM10.00 – 13.3010.00 – 13.30 Keramikhygge m.m. for alle 2. december 2026 10.00 AM – 1.30 PM10.00 – 13.3010.00 – 13.30 Læs mere → 2. december 2026 10.00 AM – 1.30 PM10.00 – 13.3010.00 – 13.30 dec. 3. 3. december 2026 10.30 AM – 2.30 PM10.30 – 14.3010.30 – 14.30 Mal på (unik) keramik /Keramik bemalen 3. december 2026 10.30 AM – 2.30 PM10.30 – 14.3010.30 – 14.30 Keramikkopper fremstillet i Leymus værksted. Mal på keramik. Læs mere → 3. december 2026 10.30 AM – 2.30 PM10.30 – 14.3010.30 – 14.30 dec. 6. 6. december 2026 10.00 AM – 1.30 PM10.00 – 13.3010.00 – 13.30 Keramikhygge m.m. for alle 6. december 2026 10.00 AM – 1.30 PM10.00 – 13.3010.00 – 13.30 Læs mere → 6. december 2026 10.00 AM – 1.30 PM10.00 – 13.3010.00 – 13.30 dec. 7. 7. december 2026 10.30 AM – 2.30 PM10.30 – 14.3010.30 – 14.30 Prøv at dreje / Drehen Schnupperkurs / Wheleturning 7. december 2026 10.30 AM – 2.30 PM10.30 – 14.3010.30 – 14.30 Læs mere → 7. december 2026 10.30 AM – 2.30 PM10.30 – 14.3010.30 – 14.30 Kalender